A A A

phoca thumb l dscn1404

Wycieczka do Warszawy

           Na początku marca klasa VIa i VIb oraz kilkoro uczniów z klasy Vc wybrali się na wycieczkę  jednodniową do Warszawy.
Zwiedziliśmy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Plac Zamkowy i Powązki. W muzeum zbieraliśmy kartki z kalendarza, na których opisywane były kolejne dni z tamtego okresu. Pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy. Pod koniec obejrzeliśmy film, na kórym ukazana była zbombardowana Warszawa. Na Placu Zamkowym dowiedzieliśmy się, że w 1944 roku w wyniku upadku wieża została podzielona na cztery części. Pani przewodnik wyjaśniła nam , dlaczego w wieży zegarowej na Zamku Królewskim w Warszwie hejnał grany jest o godzinie 11:15.
Na Starych Powązkach odwiedziliśmy groby sławnych ludzi między innymi: Jerzego Waldorffa, Czesława Niemena, Niny Andrycz, Leopolda Staffa
i Stefana Jaracza.

A Wy co najlepiej zapamiętacie : Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, czy Plac Zamkowy?

 

 

 

Biorą udział w konwersacji

  • Było fajnie :D mam nadzieje że taka wycieczka będzie jeszcze raz ! ;) Amelka i Asia :p

  • Było fajnie. Dowiedzieliśmy się wiele o Powstaniu Warszawskim. Zwiedziliśmy Stare Miasto i Powązki.
    ~Igor ;)
    ~Jędrek ;)

  • Mnie się najbardziej podobało w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ogólnie wycieczka była super. Warszawa to piękne miasto.
    Hania;)

  • Jestem pod wrażeniem tych pięknych Powązek. Cmentarz jest przepełniony historią Polski. Ci sławni ludzie zapisali się w naszej historii i pamięci. Na tym cmentarzu jest pochowany Eugeniusz Lokajski- patron naszej szkoły. Przechodziliśmy obok grobu Stanisława Moniuszki, rodziny Fryderyka Chopina, Kaliny Jędrusik- grała w ,,Ziemi Obiecanej'' Andrzeja Wajdy. Widzieliśmy również urnę z prochami Czesława Niemena. Nie wiem dlaczego, ale ten cmentarz jest dla mnie wyjątkowy. Nadia;)

Skomentuj

0

JoomBall - Cookies